• Témata blogu:

 • Jak vložit obrázek

  Potřebujete do stránky v administraci WordPressu vložit obrázek? V tom případě jste na správné stránce.

  Klikněte na Vytvořit stránku. Zde zadejte vše co je potřeba (více info v samostatném článku) a klikněte na níže vyznačenou ikonku, kde se po najetí myší zobrazí Přidat obrázek.

  Nahrát/vložit obrázek - wordpress

  Nahrát/vložit obrázek

  Vyskočí okno, kde kliknete na tlačítko Vybrat soubory. V tomto místě si vyberete soubor, který chcete na stránky vložit. Pokud by se vyskytly problémy, je zde možnost nahrát soubory druhým způsobem. Osobně doporučuji obrázky nahrávat po jednom.

  pridat_obrazek

  Přidat obrázek - krok 2 - wordpress

  Po nahrání obrázku (rychlost nahrávání záleží na velikosti souboru a rychlosti internetového připojení) se rozevřou další možnosti.
  Do názvu obrázku je automaticky vložen název souboru bez přípony, který je možné změnit. Tento název se zobrazí návštěvníkům stránek po najetí myší na obrázek.
  Titulek se zobrazuje jako text pod obrázkem. Může být doplněn, ale zároveň nemusí. Zde je tento text zobrazen šedým písmem.
  V tomto nastavení si také vyberete kam má být obrázek ve stránce umístěn (v případě, že ponecháte žádné bude obrázek umístěn standartním způsobem) a také jak má být velký, aby případně nepřesahoval přes rámec stránek. Nakonec klikněte na tlačítko Vložit do příspěvku.

  Přidat obrázek - krok 2

  Přidat obrázek - krok 2 - wordpress

  Pokud již obrázek máte nahraný ve stránkách (např. již byl na Vašich stránkách jednou použit), můžete jej přidat z knihovny médií. Najdete si ten správný obrázek, který chcete vložit, kliknete na Zobrazit a postupujete stejným způsobem jako je uvedený výše.

  Přidat obrázek z Knihovny médií

  Přidat obrázek z Knihovny médií

  Druhá možnost je odkazovat na obrázek (Přidat z URL adresy), který je použitý na jiných internetových stránkách, avšak tuto cestu jak dostat obrázek do Vašich stránek nedoporučuji, je možné že autor, majitel či administrátor dotyčných stránek se rozhodne obrázek z původního umístění vymazat a Vy pak budete mít stránku bez obrázku, což nevypadá moc hezky. Doporučuji obrázek uložit do počítače a pokračovat v nahrání obrázku výše popsaným způsobem.
  Autorská práva na použitý obrázek získáte pouze se souhlasem autora či majitele obrázku, ale o tom už tento příspěvek není.

   


  1 hvězdička - špatné2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky - nejlepší (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
  Loading...
   

  Vložit příspěvek

  *